Vizesiz ülkeler listesine Azerbeycan’da eklendi

tarafından
1432
Vizesiz ülkeler listesine Azerbeycan’da eklendi

Nihayet Birileri Sesimizi Duymaya Başladı. 1 Eylül 2019 da Vizeler Kaldırılıyor !

Yıllardan bu yana hep söyledik durduk seyahat özgürlüğümüze geri verin; seyahat özgürlüğümüzü isteriz diye… Seyahat özgürlüğümüzü istiyoruz konulu yazımı okumak isteyenler yandaki linke tıklayarak Seyahat özgürlüğü mü yoksa kabahat özgürlüğü mü?

Nihayet birileri sesimizi biraz geç olsa da duydu.. Hani demiştik ya daha önceki yazılarımda olduğu gibi ” Seyahat Özgürlüğü  İstiyoruz, daha fazla ülke gezip dolaşmak aradaki vizelerin kaldırılmasını istiyoruz diye… ”

Önceki yazımda Azerbeycan’a vizeli giriş şeklini tüm detayları ile geniş bir şekilde yazmıştım ama gerçekten son yapılan antlaşma ile Azerbeycan vizesinin 1 eylül 2019 tarihinden itibaren Türk vatandaşları için serbest dolaşım hakkı sağlanması açısından geç de olsa yerinde bir karar olduğu süperin de ötesinde bir adım oldu.
Önceki Azerbeycan’ a giriş ile ilgili detaylı yazımı yandaki Azerbeycan’a karayolu ile giriş – Azerbeycan vize tıklayarak okumakta fayda varır.
Türkiye Cumhuriyeti ile Azerbeycan Devleti arasında yapılan antlaşma gereğince her iki ülke vatandaşlarının serbest dolaşım hakkını kullanması münasebetiyle ile gerek kültürel gerekse de ticari ekonomik kalkınması açısından Dışişleri Bakanılığı yetkililerinin her iki  ülke Dışişleri Bakanlığınca ortak karar almaları sonucu Azerbeycan’a 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren vizesiz girişlere başlanacağının açıklamasını Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı  Mevlüt  Çavuşoğlu resmen açıkladı.

Buna göre Türk vatandaşları şimdilik Azerbeycan’ a Türkiye Cumhuriyeti pasaportu ile vizesiz girişleri 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren başlatmış olacaklardır.

Eeeee  daha ne diyelim vatana millete şimdiden hayırlı uğurlu olsun.

Darısı yakın zamanlarda inşallah Rusya vizelerinin kaldırılmasıniımilletçe  temenni ediyor; daha fazla ülkelere seyahat etmek dileği ile her zaman  olduğu gibi seyahat özgürlüğümüzü istiyoruz.