Ucuz rahat seyahatin ismi: Bla Bla Car

tarafından
1360
Ucuz rahat seyahatin ismi: Bla Bla Car

Çok sık aralıklar ile seyahat mi ediyor, toplu ulaşım araçlarının uygulamış olduğu pahalı bilet fiyatlarından şikayet mi ediyorsunuz? Şöyle rahat ayaklarımı canımın istediği gibi uzatarak seyahat edeyim; ehh birazda ucuz olsun diye düşünenlere ekonomik toplu ulaşım,taşımanın yeni trend ismi bla bla car – dan haberiniz var mı arkadaşlar?

O halde buyurun hiç vakit kaybetmeden bla bla car ile ilgili en güncel bilgiye ulaşmaya seyahat, turizm, kültür web blog sayfamdan okumaya ne dersiniz?

BLA BLA CAR NEDİR?

Türkiye'de Bla Bla Car kullanmadım ama İran'da bunu kullanmak nasip oldu!

Türkiye’de Bla Bla Car kullanmadım ama İran’da bunu kullanmak nasip oldu!

Dünyada petrol akaryakıt fiyatları hızla düşerken; ülkemizde artan petrol fiyatlarına bağlı olarak seyahat edecek olan seyyah-gezgin ve tatilcileri yeni bir arayışın içerisine iterek daha ucuz ekonomik seyahatin arz ve talebe bağlı olarak ortaya çıkması ile birlikte hareket halindeki başlangıç seyahat rotasından aynı istikamet doğrultusunda araç – taşıt ile gidilecek bitiş seyahat noktasına ekonomik olarak yolcu ve şoför arasında ulaşım ücreti konusunda ortak tarife ile anlaşarak ortaya çıkan yeni ulaşım ismine yani diğer anlaşılır olması açısında ekonomik taşıt paylaşım sistemine bla bla car demekteyiz! Bla bla car taşıt paylaşım sistemi otostoplu seyahatin yam tersidir bunu da unutmamak gerekir!

Şimdi arkadaşlar bla bla car ile ilgili kısa tanıtım başlığından sonra elbette ki konu ile ilgili aklınızda bir takım sorular olacaktır. Müsaadeniz ile hazır yeri gelmişken bundan da sizlere kısaca bahsetmek istiyorum.

PEKİ BU SİSTEM NASIL İŞLİYOR?

Gideceğin yolu düşünme! Yolculuk ekibini tamamla ve yola koyul!

Gideceğin yolu düşünme! Yolculuk ekibini tamamla ve yola koyul!

Bla Bla Car ekonomik taşıt paylaşım sistemi içerisinde kafanızdaki soruların başında bla bla car taşıt paylaşım için araç sürücüsüne nasıl ulaşabilir, seyahat edeceğim yöne seyahat arkadaşlarıma nasıl dahil olabilirim, kimin ile nasıl nereden irtibata geçebilirim sorusu karşınıza çıkacaktır. Bu konuda internet ortamında sosyal medyada facebook sayfaları üzerinden kontakt kurabileceğiniz sayfa veya link bulunmakta olup aşağıda yazdığım kırmızı renkli yazıya tıklayabilir web sayfasından bu adreslerden kolaylıkla iletişime geçip taşıt paylaşım sistemi bla bla car – a dahil olabilirsiniz. BlaBlaCar

ÜCRET OLARAK NE KADAR ÖDEMELİYİM?

Seyahat bütçem tamam şimdi ise BlaBlaCar ile bir taşım paylaşımı bulmam lazım!

Seyahat bütçem tamam şimdi ise BlaBlaCar ile bir taşım paylaşımı bulmam lazım!

Sevgili blog takipçi arkadaşlarım. Biliyorsunuz ki seyahatlerde insana gerekli olan temel ihtiyaçların başında en fazla gereksinim duyulan ihtiyaçların başında maddi kaynak olarak tatil-seyahat bütçesi gelmektedir! Çok para ile daha kaliteli seyahat ve tatil yapmak mümkün olacaktır.

Bla Bla Car ekonomik taşıt paylaşım sisteminde ödeyeceğiniz ücret gitmek istediğiniz veya gideceğiniz seyahat rotanızın uzaklığına ve buna bağlı olarak otomobil – taşıt kullanan araç sahibi ile yapacağınız pazarlığa bağlı olacaktır. Burada daha az yol ücreti ödemek istiyorsanız kesinlikle bu konuda pazarlığa açık olmalısınız! Ulaşım aracında seyahat eden yolcu sayısı ne kadar fazla olursa daha az para ödersiniz.

Seyahat paramız hazır, haydi düşelim yollara!

Seyahat paramız hazır, haydi düşelim yollara!

Hem bu sayede araç sürücüsüne de ulaşım açısından benzin akaryakıt tasarrufunda ciddi derecede destek sağlamış olur, böylece rahat bir seyahat etmiş olursunuz.

Seyahat ve yollara dar başka bir günde başka bir zamanda faydalı bilgiler konulu yeni yazı dizimde yeniden görüşmek dileği ile…

Bol keyifli ve kazasız seyahatler!